Yayımcı 2K Games'in Twitter'da yaptığı duyuruya göre, Bioshock serisine yeni bir oyun katılıyor. Şu ana kadar su altı şehri Rapture'da iki oyun (Bioshock ve Bioshock 2) ve uçan şehir Columbia'da bir oyun (Bioshock Infinite) yer almaktaydı.

Oyunun nerede geçeceği veya daha önceki oyunlarda kurulan karakterler veya ortamlar ile nasıl bağlantıları olacağı konusunda henüz bir ipucu bulunmasa da, 2K şu anda isimsiz olan Bioshock oyunu için "Cloud Chamber" adı ile yeni bir stüdyo kuruyor ve bu stüdyo, "önümüzdeki birkaç yıl boyunca" oyunun geliştirilmesi ile ilgilenecek.

Yapılan basın açıklamasında Cloud Chamber'ın Küresel Stüdyo Lideri'nin Kelley Gilmore (XCOM, Sid Meier's Civilization) olacağı bildirildi ve böylelikle bu stüdyo, bir kadın tarafından yönetilen 2K bünyesindeki ilk geliştirme stüdyosu olacak.

Bu haberin Bioshock hayranları için heyecan verici olduğu doğru olsa da, yeni stüdyo Cloud Chamber'ın karşılaması gereken oldukça yüksek bir beklenti olduğunu da unutmamak gerekiyor. Yine de, Mass Effect: Andromeda ve Fallout 76 yayımları ile de gördüğümüz gibi, kurulu bir dünyaya sahip ünlü oyun serilerinin bile beklentileri karşılayamadıklarında başarısız olabildiklerini hatırlatmakta fayda var...