Apple'ın uzun bir süredir devam ettirdiği 15 inç MacBook Pro serisi, dün itibariyle sonlandı. Resmi sitesinden 15 inç MacBook Pro sayfasını kaldıran Apple, bundan sonra 15 inç MacBook Pro üretmeyecek. Apple, bundan sonra yola 16 inç modellerle devam edecek.

Apple, dün yeni 16 inç MacBook Pro modelini tanıtmış ve gerek yer verdiği özellikleri gerek etiketlediği fiyatıyla ilgiyi yine üzerine toplamışken, verdiği karar ile de fanların dikkatini çekmeyi başardı. 16 inç MacBook Pro tanıtımının arkasından 15 inç MacBook Pro sayfasını resmi sitesinden kaldıran Apple, bunun yerine seçenekleri 13 inç ve 16 inç olarak güncelledi. Yani, artık yeni bir 15 inç MacBook Pro modeli göremeyeceksiniz.

16 inç MacBook Pro modelini tanıtan Apple, yeni dizüstü bilgisayarında 9'uncu nesil Intel Core i9 işlemciler ve AMD Radeon ekran kartları ile donatırken, geniş SSD ve RAM seçenekleri de sunuyor. Elbette fiyatlar oldukça yüksek. 16 inç MacBook Pro, taban konfigürasyon modeliyle 18.299 TL fiyatla satışa sunulurken, en üst seviye model tam 51.298 TL.