Xiaomi, son zamanlarda birbiri ardına önemli akıllı telefon modeli tanıttı. Özellikle kamera konusunda büyük atak yapan marka, şimdi de dünyada bir ilki tanıtmak üzere.

Resmi twitter hesabından yeni telefonu Mi Note 10'u doğrulayan şirket, bu yeni model ile "dünyanın ilk 108 MP'lik 5 kameralı akıllı telefonu"na imza atacağını da resmen açıklamış oldu.

Xiaomi Mi Note 10, dünyanın ilk 108MP'lik 5 kameralı akıllı telefonu olacak, ancak ilk 5 kameralı telefon olmayacak. Bilindiği üzere Nokia, daha önce Nokia 9 PureView ile ilk 5 kameralı akıllı telefonu tanıtmış, hatta bu yılın başında da satışa sunmuştu. Ancak Nokia 9 PureView Türkiye'ye gelmemişti. Xiaomi Mi Note 10 ise diğer Xiaomi akıllı telefonları gibi muhtemelen ülkemizde satışa çıkacak.

Telefonun üzerinde yer alan ana kameranın 108 MP çözünürlüğünde olacağı biliniyor. Ayrıca 5x optik ve 50x dijital zum yeteneklerine de sahip olacak olan Mi Note 10, ultra geniş açılı 20 MP çözünürlüğünde bir başka kameraya, 12 MP portre kameraya, makro kameraya ve derinlik sensörüne de yer verecek.

Xiaomi Mi Note 10, 5 Kasım'da resmi bir etkinlik ile tanıtılacak. Telefonun fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi de bu tarihte açıklanacak.