Kısa bir süre önce tanıtılan Motorola Razr, uzun zamandır ortaya çıkan haberleriyle gündemden eksik olmuyordu. Katlanabilir yapısı ile 15 yıl öncesinin kapaklı telefonunu günümüz "akıllı" telefonlarına uyarlayan şirket, sonunda Motorola Razr'ı tanıttı ve tüketicilere sundu.

Elbette şirket bu alanda yalnız değil. Samsung ve Huawei, bir süre önce tanıttığı "esnek" ekranlı akıllı telefonları ile kapaklı telefonlara yeni bir jenerasyon eklerken, LG de Dual Screen adını verdiği aparatıyla bu kategoriye ürün sağlıyordu. Ancak bunlar arasında Motorola Razr, tam anlamıyla kapaklı yeni nesil akıllı telefon olmasıyla onlardan fark yarattı. Şimdi Xiaomi de, Razr'a rakip getirme hazırlığında.

Xiaomi'nin ortaya çıkan patent örneklerine göre, Çinli şirket yeni bir kapaklı telefon üzerinde çalışıyor. Şimdilik yalnızca patent görüntüleri ortaya çıkmışken, telefonun ön yüzü ve arka yüzü net biçimde görülüyor. Ön tarafında çift kameranın yer alacağı görülen telefonun, arkasında da yine çift kamera alanı dikkati çekiyor. Telefonun teknik özellik ve diğer bilgileri ise şimdilik bilinmiyor.