Microsoft, 2 ay kadar bir süre sonra Windows 7'ye olan desteğini kesecek, ancak dünya çapında halen çok sayıda Windows 7 kullanıcısı bulunuyor. 10 yıllık bir işletim sistemi olan Windows 7, eski olmasına karşın kullanıcılar tarafından halen sevilerek kullanılıyor. Ancak Intel'in bu işletim sisteminin neden bu kadar yaygın olarak kullanıldığına ilişkin bir düşüncesi var.

Intel, Windows kullanıcılarının biraz tembel olduğunu düşünüyor. Bazı kullanıcıların, işletim sistemleri arasında geçişi zahmetli, özellikleri veri taşıma işlemini zor bulduğunu söyleyen Intel, bu insanların aynı işletim sistemine yıllarca adeta yapışıp kaldıklarını iddia ediyor. Doğrusu pek haksız da sayılmaz. Ancak Windows 7'den yavaş yavaş taşınmanın zamanı gelmiş durumda.

Bu durumdan yararlanmak isteyen Laplink adında bir yazılım şirketi, Windows 7'den Windows 10'a taşınmayı oldukça kolay hale getiren bir araç geliştirmiş. PCmover Express adındaki bu yazılım ile Windows 7'den Windows 10'a kolayca geçebiliyor ve tüm verilerinizi de rahatlıkla taşıyabiliyorsunuz. En azından şirketin iddiası bu yönde.

Eğer siz de Windows 7'den Windows 10'a taşınmayı düşünüyorsanız, PCmover Express'i ücretsiz şekilde buradan indirebilirsiniz.