Volkswagen, 2013 yılında piyasaya sürdüğü Golf 7 (MK7) ile büyük satış başarısına imza attı. "Çalışan bir şeyi bozmayacaksın" mantığı ile hareket eden Alman otomotiv devi, tam 7 yıl boyunca, ufak tefek makyajlar haricinde Golf 7'yi satmaya devam etti. Ama artık bir yeniliğin zamanı gelmişti ve işte o yenilik, artık karşımızda: Golf 8 (MK8)...

Yeni Golf 8, dış tasarımında, Golf 7'ye göre dikkat çekici farklar barındırıyor ve tabii ki bu, şaşıracak bir durum değil. Ön kısım artık daha eğimli, ön ızgara daha ince, farlar daha yaygın görünüyor. Arka kısımda da farların yeni tasarımı hemen belli oluyor. Araca yandan baktığımızda ise, biraz da sportif bir görünüm ile karşılaşıyoruz. 

Golf 8'in iç tasarımı ve konsolu ise baştan aşağıya kadar yenilenmiş. Ekran artık daha büyük ve konsolun üzerine konumlandırılmış. Göstergeler tamamen dijital, direksiyon üzerindeki tuşlar kullanımı kolaylaştıracak şekilde yerleştirilmiş. Otomatik vites kolu, artık çok küçük. 

Golf 8, 1.0lt. ve 1.5lt. olmak üzere iki farklı benzinli turbo motor seçeneğine sahip. Dizel motorlar ise, 1.6lt. ve 2.0lt. olmak üzere iki alternatif olarak sunuluyor. Başka bir deyişle Volkswagen, Golf 7'nin son modellerinde kullandığı motor seçeneklerini olduğu gibi Golf 8'e taşımış durumda.

GTI ve R modelleri de bir yere gitmiyorlar; Golf 8 kasası altında piyasaya sürülecekler. Elektrikli ve hibrit modeller de, zaman içerisinde Golf 8 ailesine katılacak.

Aralık ayında üretimine başlanacağı söylenen Golf 8'in, 2020 yılının ilk çeyreğinde kullanıcıları ile buluşması bekleniyor.