iPhone'ları şarj etmek ve hatta müzik dinlemek için uzun yıllardır kullandığımız Lightning girişi, 2021 yılında, en azından bir iPhone modelinde olmayabilir. İşin daha da ilginç olan kısmı ise, Lightning girişinin yerine başka bir girişin gelmeyeceği iddiası.

Daha önce defalarca doğru çıkan iddialara imzasını Apple analisti Ming-Chi Kuo, bu iddianın da sahibi. Kuo'ya göre, 2021 yılında piyasaya sürülecek en üst düzey iPhone modelinde, bir şarj girişi bulunmayacak. Tabi bu durumda ortaya, telefonun nasıl şarj edileceği sorusu çıkıyor. Akla gelen tek seçenek kablosuz şarj. Ama bunun, telefonunu gittiği her yerde şarj etmek zorunda kalan kullanıcılar için pek de olumlu olacağını söyleyemeyiz. Zira her yerde kablosuz şarj imkanı bulunması mümkün değil. Ayrıca Apple, böyle bir durumda kutuya bir de kablosuz şarj pedi eklemek zorunda kalacaktır.

Bu iddianın ne kadar doğru çıkacağını veya Ligtning portunun yerini neyin alacağını bir süre daha öğrenemeyeceğiz. Zira önümüzde daha 2020 model iPhone'lar var ve bu modellerde, Ligtning portunun yerini koruyacağı kesin.