Samsung'un geliştirmeye devam ettiği Galaxy A serisi, bu sene de yeni modellerin eklenmesiyle beraber büyümeyi sürdürecek. Yeni tanıtılması beklenen telefonlardan biri olan Galaxy A51 ise, uzun bir süre sonra yeni bir sızıntıyla daha heyecanlandırmayı başardı. Zira telefonun ortaya çıkan fotoğraflarına göre, Galaxy A51'de "L" biçiminde bir kamera yer alacak.

91Mobiles tarafından yayınlanan paylaşımda, Galaxy A51'in arka kasa gövdesi bulunuyor. Burada dikkat çeken önemli nokta ise bahsettiğimiz gibi kamera modülünün olduğu boşluk. "L" biçiminde olmasıyla fark yaratan bu kamera boşluğu, Samsung'un Galaxy A51'de özel bir kamera sistemi kullanabileceğine işaret ediyor.

Daha önceki sızıntılara baktığımızda, Galaxy A51'in zaten 4 kameralı bir yapıyla geleceğini biliyorduk. Fakat bunlardan birinin özellikle farklı bir konumlandırması ve çalışma mantığı olabilir. "L" şeklindeki kamera boşluğunun ayrılmış bölümüne yerleştirilecek özel bir sensör ile Galaxy A51 de tıpkı HUAWEI P30 Pro'da bulunan Time-of-Flight (TOF) kamera benzeri bir kameraya sahip olabilir. Elbette bunu kestirmek şimdiden güç.

Öte yandan bu bahsettiğimiz ile alakasız bir şekilde, bu ayrılmış alan flaş için de düşünülmüş olabilir pek tabii.

Galaxy A51'in kameralarına ilişkin bilinen diğer bilgiler ise, telefonda ana kameranın 32 MP ölçüsünde olacağı. Diğer kameralar ise 12 MP telefoto, 12 MP ultra açılı ve 5 MP derinlik sensöründen oluşacak. 2x optik zum yeteneği de kameralarda yer alacak.

Şimdilik SM-A515F kod adıyla bilinen Galaxy A51, teknik kadrosuyla da hemen hemen biliniyor. 10nm FinFet üretim sürecine sahip Exynos 9611 işlemciden güç sağlayacak olan telefon, grafik hanesinde Mali-G72 MP3 GPU bulunduracak.

Ayrıca Android 10 işletim sistemi çalıştıran ilk telefonlardan biri olacak olan Galaxy A51, 64 GB / 128 GB depolama alanı seçeneklerine 4 GB RAM kapasitesine de sahip olacak.

Galaxy A51'in 2020'nin ilk çeyreğinde tanıtılması ve hemen akabinde de satışa sunulması bekleniyor.