Samsung Galaxy S11 serisini gelecek şubat ayında tanıtacak. Bugüne kadar genellikle Galaxy S11 hakkında sızıntılar gördük, ancak artık ailenin diğer modelleri hakkında da sızıntılar gelmeye başladı. Bunlardan biri de Galaxy S11e hakkında.

Galaxy S11e, ailenin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürülecek, ancak performans ve görünüm bakımından ailenin genlerine uygun olacağı açık. Sızıntılara göre Exynos 990 / Snapdragon 865 işlemci seçeneklerine sahip olacak olan Galaxy S11e, tasarımıyla da oldukça çekici görünecek.

Galaxy S11e'nin mavi renkli gövdesiyle CAD render görüntülerini paylaşan Pricebaba isimli internet sitesi, telefonun nasıl görüneceğine ilişkin fikir veriyor. Elbette bunlar resmi paylaşımlar değil, ancak görüntülerin içeriden sızdırıldığına inanılıyor.

Arka kamera bloğu arka kısımda köşeye konumlanan Galaxy S11e'de 3'lü kamera dizilimi yer alacak. Bunlardan ana kamera 108 MP ile dikkat çekerken, diğer kameraların bilgileri paylaşılmamış. Önden Kenarlara doğru yuvarlatılmış hatlara sahip Galaxy S11e'nin alt kenarında hoparlör ve USB-C portu dikkat çekerken, 3.5 mm kulaklık girişi bulunmuyor.

Galaxy S11e'nin ön yüzünde ön kamera ortaya konumlandırılmışken, ekranın altında entegre parmak izi sensörü de bulunacak. Kasanın içinde yer alacak bataryanın ise 3900 mAh kapasitesinde olacağına ilişkin bilginin paylaşıldığını da belirtelim.