Samsung'un gelecek şubat ayında tanıtacağı Galaxy S11 ailesi içinde 3 farklı model yer alması bekleniyor. Galaxy S11e, Galaxy S11 ve Galaxy S11+ modellerinin yanında bir de "Fold" seçeneği yer alır mı, şimdilik bilmiyoruz; fakat buna istinaden işaretler ortaya atılmış durumda.

Bloomberg tarafından hazırlanan rapora göre Samsung, şubat ayında Galaxy S11'in yanı sıra katlanabilir bir akıllı telefon daha hazırlayacak. Halihazırda Galaxy Fold modelini geçtiğimiz ekim ayında satışa sunan şirketin Galaxy Fold 2'yi mi tanıtacağı, yoksa katlanabilir ekran özelliğini S11'e mi taşıyacağı ise şimdilik gizemini koruyor.

Raporda yer alan bilgiye göre Galaxy S11, 108 MP kameraya ve 5x optik zum özelliğine sahip olacak. Ayrıca 2 ek kamera daha bulunduracak olan telefonda, böylece ultra geniş açılı sensör ile ToF sensör halihazırda bulunacak. Ancak benzer senaryo, Samsung'un şubat ayında tanıtacağı "katlanabilir" versiyonlu cep telefonu için de geçerli.

Raporda Samsung'un şubat ayında Galaxy Fold benzeri, katlanabilir ekranlı bir başka telefon daha tanıtacağı söyleniyor. Bu telefondan da 108 MP sensör ve 5x optik zum bulunduracağı bilgisinin yer alması ise, akıllara elbette Galaxy S11 ailesinde ek olarak bir Galaxy S11 Fold modeli daha olacak mı sorusunu getiriyor.

Samsung'un ne yapacağını kesirmek şimdiden güç. Kesin cevabı almak için Samsung'un şubat ayındaki lansmanını beklemek durumundayız, fakat o güne kadar yeni sızıntılar da mutlaka gelecektir.