Samsung'un Galaxy S11 akıllı telefonu için artık yavaş yavaş heyecan dalgası başlıyor. Galaxy Note10'un ardından artık tüm odağını Galaxy S11'e yönelten Samsung, yeni S modelini muhtemelen şubat ayında tanıtacak.

Bir süredir küçük küçük sızıntılarla adından bahsettirmeye başlayan Galaxy S11, tanıtımına kadar çok sayıda sızıntıyla teknoloji gündemini meşgul edecek ve adı spekülasyonlara da karışacak. Xda Developers yazarı @MaxWeinback'in iddiası da Galay S11 için ilk spekülasyonlardan biri olsa gerek. Zira yazara göre Galaxy S11, Samsung'un yeni işlemcisi Exynos 990 ile gelmeyecek!

İddiasını Twittar'dan paylaşan ve dokümanlarla da destekleyen Max Weinback, Galaxy S11'de Exynos 990 işlemcinin kullanılmayacağını, bunun yerine Samsung'un tercihinin farklı olacağını öne sürüyor. Paylaştığı ekran görüntülerini One UI 2.0 beta yazılımından alan Weinback, burada Exynos 9830 adının net şekilde göründüğünü ve takip eden paylaşımlarında da telefonların kod isimlerinin açıkça yer aldığını söylüyor.

Elbette bunlar şimdilik iddia, ortaya çıkan herhangi bir resmi belge yok. Fakat yine de bu dokümanlar akıllarda soru işareti yaratmayı başarmış durumda. Zira Samsung'un yeni duyurduğu Exynos 990 işlemcinin çok güçlü olacağı biliniyor. Arttırılmış Gerçeklik (AI) ve 5G konularında yetenekli olacağı gibi, grafik tarafında da üst seviye özellikler getirecek ve 120Hz ekran tazeleme hızı ile özellikle oyun konusuna eğileceği bilinen Exynos 990, Galaxy S11 için büyük bir sıçrama tahtası olabilirdi.

Bu bilgilere göre ise Exynos 990 farklı bir cihazın konusu olacak gibi görünüyor. Ancak dediğimiz gibi şimdilik Samsung'un henüz resmi bir açıklama yok. Bu konu hakkında yeni bilgiler geldikçe paylaşacağız.