Samsung'un gelecek amiral gemisi Galaxy S11 için sızıntılar ve iddialar sürüyor. Bunlara son örnek ise sızıntılarıyla ünlü Ice Universe'ten geldi.

Ice Universe, twitter hesabından yaptığı paylaşımşa, yeni amiralin ekranının "waterfall" tasarımına sahip olmayacağını iddia etti.

Bilindiği gibi "waterfall" ekran tasarımı, Huawei'nin son olarak piyasaya sunduğu Mate 30 Pro'da yer alan Horizon Display ekran tasarımıyla ortaya çıkmıştı. Mate 30 Pro'nun ekran kenarlarında kullanılan yüksek kavisli ekran tasarımı ile geniş ekran deneyimi sağlayan Huawei, böylece akıllı telefonlar arasında ekran yarışına farklı bir yorumda bulunmuştu. Ancak iddiaya göre Samsung, bu yarışın içinde olmayacak ve bildiği yoldan devam edecek.

Ice Universe'ün  gönderisine göre Samsung, değerlendirmeleri neticesinde Galaxy S11'de "waterfall" adı verilen ekran tasarımını benimsemeyecek, ancak telefonun ekran çerçevesini Galaxy Note 10'dan daha dar yaparak kullanıcılara daha geniş bir ekran deneyimi sunma yoluna gidecek. Elbette bunlar şimdilik iddialardan ibaret. Galaxy S11'in nasıl olacağını hep beraber şubat ayında göreceğiz.