Samsung'un Galaxy S10 modelleri için Android 10 müjdesi geldi. Güney Koreli şirket bir süredir Güney Kore ve ABD özelinde Galaxy S10 için Android 10 OneUI 2.0 beta testlerini gerçekleştiriyor. Her ne kadar gelen geri bildirimlerin pek çoğu sorunlardan ibaret olsa da, kararlı sürüme bu sorunların üstesinden gelinerek ulaşılacak. Bu yolda önemli bir onay ise alınmış. Wi-Fi Alliance tarafından alınan Android 10 onayı ile beraber, Galaxy S10'lar için kararlı sürümün kapısı da aralanmış durumda.

Samsung'da Android 10 güncellemesini alacak ilk telefonlar ise Galaxy S10 ailesinin tamamı. Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+ ve Galaxy S10 5G modellerine gelecek olan Android 10 güncellemesi, böylece halihazırda bu telefonlara sahip olanlara da güncel işletim sistemi deneyimi yaşatacak.

Güncellemenin yayınlanacağı tarih ise henüz netlik kazanmış değil. Ancak güncellemenin 2020'den önce alınması beklenmiyor.

Bu arada Android 10 güncellemesinin, hem Exynos hem de Snapdragon işlemcili Galaxy S10 telefonlarını kapsadığını söyleyelim.