Samsung'un her ne kadar Galaxy Note 7 kadar olmasa da yine bir o kadar tartışmalı bir başlangıç yaptığını söyleyebileceğimiz ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold, kısa bir süre önce satışa çıktı bildiğiniz gibi. İlk olarak Güney Kore'de raflara çıkan Galaxy Fold, şimdilerde global çapta bölge bölge satışa başlıyor. Gelen haberlere göre ise Samsung, her ne kadar kötü bir başlangıç yapsa da Galaxy Fold'dan bir hayli umutlu.

ETNews'ün yeni raporuna göre Samsung, 2020 yılı içinde tam 6 milyona kadar Galaxy Fold satmayı hedefliyor. Bu oldukça iddialı bir rakam. Galaxy Fold şu ana kadar ise 500 bin adet satmış. En azından gelen rakam bu şekilde.

Elbette Samsung'un hedefi yüksek ve bu gayet normal. Öte yandan Güney Koreli şirket, beklenti içinde olurken, bunu desteklemesini de iyi biliyor. Zira yakın bir zaman içinde Galaxy Fold üretiminde ihtiyaç duyulan katlanabilir ekran üretim kapasitesini arttırmak için yeni bir tesis açtığını da duyuran Samsung, 2020 yılı içinde hedefine ulaşır mı bilinmez, ancak yine de bu hedefini tutturmak için elinden geleni yapacak gibi.