Samsung'un Galaxy A ailesinin yeni modeli Galaxy A51 olacak. Bir süredir heyecanla beklenen ve hakkında çok sayıda bilgi sızan yeni telefon, Samsung'un 2019 yılında tanıtacağı son telefon olma özelliği de taşıyacak.

Galaxy A51, 12 Aralık'ta tanıtılacak. Muhtemelen hemen arkasından da piyasaya sevk edilerek satışa çıkartılacak olan telefon, bugüne kadar hakkında bahsi geçen hangi özelliklerle gelecek çok yakında öğreneceğiz.

Özellikle arka yüzünde yer alacak L şeklinde 4'lü kamera dizilimi ile dikkat çekeceği düşünülen telefonda, ana kamera 48 MP ve f/1.8 diyaframlı olacak. Faz algılamalı otofokusun bulunacağı ana kameraya 12 MP telefoto, 12 MP ultra geniş açı ve 5 MP derinlik kamerasının eşlik etmesi bekleniyor. Telefonun ön yüzünde ise ekranın içinde 32 MP çözünürlüklü bir ön kamera yer alacak.

6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü Super AMOLED ekranın bulunacağı Galaxy A51, Exynos 9611 işlemciden güç sağlayacak. 4 GB ve 6 GB RAM seçenekleri ile 64 GB / 128 GB hafıza seçeneklerinin bulunacağı telefonda, hafıza microSD kart yoluyla 512 GB daha genişletilebilecek. Yine telefonun bilinen özelliklerinden biri de 4000 mAh kapasitesinde bataryaya ve 15W hızlı şarj desteğine sahip olacağı oluyor.

Elbette bunların hangisinin gerçek olup olmadığını Galaxy A51 tanıtıldığında görebileceğiz. Dediğimiz gibi, Galaxy A51, 12 Aralık'ta tanıtılacak. Galaxy A51 fiyatı da tanıtımıyla beraber belli olacak.