Samsung'un Galaxy A ailesi oldukça ünlü. Samsung'un bu aileye yaptığı yatırımla beraber kısa bir süre içinde orta segmente premium hava kazandıran Galaxy A modelleri, 2020 yılı içinde de gelmeye devam edecek. Bunların ilk modeli de Galaxy A51 olacak.

Bir süredir Galaxy A51 ile ilgili sızıntılar ortaya çıkıyor. Bunların şu ana kadar en ünlüsü telefonda "L" şeklinde bir kameranın yer alacağıydı hatırlanacağı üzere. Telefondaki lenslerin dizilimi her ne kadar "L" biçiminde olsa da, kamera alanının tasarımı ve telefon üzerindeki yerleşimi ise yeni sızan görüntülere göre Galaxy A51'i tasarım konusunda farklı bir yere yerleştirmiyor.

Galaxy A51'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Özellikle ayrılmış kamera alanı bölümüyle beraber Galaxy A30s modeline benzeyen yapısıyla dikkat çeken telefon, ekranında ise önemli bir ayrıntıya yer veriyor. Samsung, Galaxy A51'in ön kamerasına ekranda bir delik ile yer verecek. Daha önce benzer hamleyi Galaxy Note 10 modellerinde görmüştük, ancak delikli kamera tasarımı, Galaxy A serisi için yeni. Daha önce Galaxy A serisi akılplı telefonlarında daha çok damla çentik yöntemini kullanan Samsung, ilk kez Galaxy A51 ile delikli ekran tasarımını tercih edecek gibi görünüyor.

Galaxy A51'in ne zaman tanıtılacağı ise şimdilik belli değil. Ancak Samsung'un önümüzdeki birkaç ay içinde bu telefonu ortaya çıkartacağından eminiz.