PlayStation 4'e özel olarak çıkan ancak tüm oyun dünyasını etkilemesiyle beraber PC oyuncularının yoğun ısrarı sonrasında hızlıca PC platformu için de hazırlanan Red Dead Redemption 2, Rockstar'ın GTA V'ten sonra oyun dünyasına sunduğu en önemli yapımı oldu. 26 Ekim tarihinde PC platformuna da çıkan Red Dead Redemption 2, şimdilerde PC sahipleri tarafından oynanabilir durumda. Ancak NVIDIA'dan gelen bir haber, yeni nesil NVIDIA ekran kartı sahiplerini üzecek türden.

30 Ekim tarihinde resmi twitter hesabından Red Dead Redemption 2'nin PC'de çekilmiş 4K çözünürlüklü ekran görüntülerini paylaşan NVIDIA, bu görsellerle beraber oyuncuları da umutlandırmıştı. Zira ekran görüntülerinin köşesinde GeForce RTX logosu yer alırken, oyuncular Red Dead Redemption 2'nin Ray Tracing, yani ışın izleme teknolojisini destekleyeceğini düşünmüşlerdi. Fakat öyle olmadı...

NVIDIA, ortaya çıkan bu kafa karışıklığını gidermek için yine twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulundu ve Red Dead Redemption 2'ni Ray Tracing desteği göstermeyeceğini netleştirdi. NVIDIA'ya göre ekran görüntülerinin köşelerinde yer alan GeForce RTX logosu, NVIDIA'nın yeni GeForce RTX 20 ekran kartı serisine referans veriyormuş. Doğru, ancak yine de bir an umutlandırıcı bir logo olduğu da açık.

Neyse üzücü, ancak eğer Red Dead Redemption 2'de Ray Tracing desteği bekliyorsanız, yer almıyor.