Pablo Escobar'ın adını muhtemelen duymuşsunuzdur. Kolombiya'nın en azılı suç örgütlerinden birinin lideri olan uyuşturucu kaçakçısı Escobar, ABD'nin de desteğiyle, bir çatıda yakalanıp öldürülmüştü.

Belki Pablo Escobar'ın devri kapanmış olabilir ama kardeşi, sıra dışı işlere imza atarak gündemde kalmayı başarıyor. Daha önce bir alev silahı tanıtarak tartışmalara konu olan Roberto Escobar'ın yeni sürprizi, katlanabilir bir telefon: Escobar Fold 1.

Sitesi üzerinden sipariş almaya başlayan Roberto Escobar, telefonunun Galaxy Fold'dan hem daha sağlam, hem de daha güçlü olduğunu iddia ediyor. 7,8 inçlik AMOLED ekran ile gelen Escobar Fold 1, Snapdragon 855 işlemciye sahip. 8GB RAM, microSD ile genişletilebilen 512GB depolama alanı söz konusu. Kameralar ise 16MP ve 20MP çözünürlük sunuyor.

İşin daha da ilginç olan kısmı ise,  Escobar Fold 1'in sadece 350 dolarlık bir fiyata sahip olması. Eğer Escobar ailesine güveniyorsanız, kaçmaz bir fırsat olabilir. Ama daha önce alev silahı satmak isteyen birinin katlanabilir telefonunu alma fikri ne kadar mantıklı, orası da ayrı bir soru işareti...