2000'li yılların efsane cep telefonlarına imza atan Nokia markası, sonradan hakları Microsoft'a geçen cihaz ve servisler departmanıyla Lumia akıllı telefonları adını vermiş, fakat eski parlak günlerine bir türlü kavuşamamıştı. O dönem Microsoft elinde iyi iş üretemeyen Nokia, HDM Global ile Android ekosistemine "evet" diyerek şimdilerde güzel akıllı telefonları üretiyor, ancak yine de eski parlak günlerinden uzak bir görüntü çiziyor. Zira akıllı telefon alanında rekabet bir hayli zorlu. Aradığı ilgiyi bu pazarda bulamayan Nokia, anlaşılan şimdi de televizyon pazarını deneyecek.

Televizyon pazarı da aslında Nokia için cep telefonu kariyeri kadar tanıdık. 90'lı yıllarda televizyonlar da üreten Nokia, gelen haberlere göre yeniden bu işe dönmek üzere kolları sıvamış. Ancak Nokia imzalı televizyonlar tek bir ülkede satışa çıkacak. En azından şimdilik.

Indian Today'in haberine göre Nokia, Hindistan'a özel olarak televizyon modelleri hazırlayacak. Hindistan'da yoğun bir pazarın olduğunu düşünen Nokia markasını elinde bulunduran HMD Global, böylece bir başka akıllı telefon üreticisi OnePlus'ın ardından bu pazarda televizyon işine girecek. Ne kadar başarılı olacağını göreceğiz. Bakalım Nokia, telefon işinden sonra bir başka eski işinde dadha başarılı olabilecek mi...