Her ne kadar "esnek" ekranlarıyla gündem yaratan katlanabilir akıllı telefonlar Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X ile anılsa da, LG de katlanabilir akıllı telefon konseptine bir süredir farklı bir bakış açısıyla güzel örnekler veriyor. Bunları bir süredir LG'nin G serisinde görüyoruz ve amiral seviyesindeki bu telefonlar Dual Screen modülüyle kullanıcılara çift ekran deneyimi yaşatıyor. LG'nin bu çizgisini temel alan yeni telefonu ise, eylül ayında tanıtılan LG G8X ThinQ modeli bilindiği üzere.

Halihazırda 6.4 inç boyutunda bir ekran sunan LG G8X ThinQ, yerleştirildiği Dual Screen modülü ile beraber ikinci bir ekrana kavuşuyor ve katlanabilir yapısı ile kullanıcılara daha geniş kullanım seçenekleri sunuyor.

LG G8X ThinQ ile ilgili yeni gelişme ise, telefonun fiyatının ve piyasaya çıkış tarihinin açıklanması. Bir süredir merakla beklenen LG G8X ThinQ, Dual Screen modülüyle beraber 25 Ekim'den itibaren ABD'de ön siparişe açılacak. Ardından ise, Brezilya, Japonya, Almanya, Meksika, İspanya ve Türkiye'de kademeli olarak satışa sunulacak.

LG G8X ThinQ'nun fiyatı ise 699 Dolar olarak açıklandı. Bu fiyata Dual Screen modülü de dahil.

LG G8X ThinQ Teknik Özellikleri

LG G8X ThinQ teknik özellikleri ise şöyle:

Ekran: 6.4 inç OLED (1080x2340 piksel)
İşletim Sistemi: Android 9.0 Pie
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 855
RAM: 6 GB
Hafıza: 128 GB
Ön Kamera: 32 MP
Arka Kamera: 12 MP + 13 MP
Batarya: 4000 mAh
Boyutlar: 159 x 75 x 8.4 mm
Ağırlık: 192 gr.