Samsung'un bir süre önce ortaya çıkan "L" kameralı akıllı telefonu Galaxy A51, bu defa görselleri ve özellikleriyle ortaya çıktı. Özellikle yeni jenerasyon akıllı telefonlarında bir kamera devrimi yapmaya hazırlanan Samsung, 2020 yılı Galaxy A serisinde de bu konuda yetenekli modellere yer verecek. Bunlardan biri de bahsi geçen Galaxy A51 akıllı telefonu olacak.

Galaxy A51, görselleriyle sızarken, arka tarafta yer alan kamera dizilimi dikkat çekiyor. "L" şeklinde sıralanmış lensler ile beraber ön yüzde de ekranda "delikli" şekilde yer alan bir ön kamera bulunduracak olan Galaxy A51, ekranıyla da 6.5 inç büyüküğünde bir telefon olacak.

48 MP ana kamera, 12 MP geniş açılı kamera, 12 MP ve 2x optik zum kabiliyetle telefoto lens ve 5 MP derinlik sensörü ile beraber son dönemde trend haline gelen 4 kameralı akıllı telefonlar arasındaki yerini alacak olan Galaxy A51, öte yandan ilk Android 10 işletim sistemli telefonlardan biri olacak olmasıyla da önem arz ediyor.

Galaxy A51'in bilinen teknik özellikleri arasında ise Exynos 9611 işlemci, 4 GB RAM, 64 / 128 GB depolama alanı ve 4000 mAh kapasiteli batarya yer alıyor. Galaxy A51'in ne zaman tanıtılacağı ve fiyatının ne olacağı ise şimdilik bilinmiyor.