Apple, kısa bir süre önce yeni iPhone'larını piyasaya sürdü ve şu anda da mümkün olduğu kadar çok telefon satmak için çalışıyor. Apple'ın bu çabası Samsung'un da yüzünü güldürüyor, zira Apple'ın iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin ekran panellerinin yüzde 90'ınını Samsung üretiyor.

Apple iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max'e olan ilginin yüksek olması, bir yandan panel üreticisi Samsung'un yüzünü güldürürken, öte yandan üretim bandını da hızlandırmasına sebep oluyor. Gelen haberlere göre ise, Samsung'un yeni iPhone'lar için OLED panel tedariğini bu yılın geri kalanında 50 milyon daha arttıracağını gösteriyor.

Yine aynı raporlara göre Samsung'un, şu ana kadar 22,2 milyon adet OLED panel tedariğinde bulunmuş olduğu görülüyor. Bu birimlerin 9,9 milyonu yalnız eylül ayı içinde sevk edilirken, başlangıçta planlan rakam ise 6,9 milyon ünite. Yani iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max'e talep, beklenenin yüzde 40 üzerinde.

Panel üreticisi Samsung Display'in ekim ayının geri kalan kısmında 5 milyon adet, kasım ayı süresince ise tam 9,8 milyon adet panel sevk etmesi bekleniyor. Aralık ayı ile beraber bu sene Apple'a gönderilen toplam panel sayısı 50 milyona ulaşabilir.