Intel'in beklenen 10'uncu nesil işlemcileri geçtiğimiz ağustos ayında tanıtılmış, ancak piyasaya çıkması biraz zaman almıştı. İş ortaklarından gelen yoğun talebi karşılamakta güçlük çeken Intel, CPU sevkiyatını zamanında yapamadı ve bu da dolayısı ile iş akışının bozulmasına, tüketicilerin bekledikleri modellere daha geç kavuşmalarına sebep oldu. Intel de bu durumdan elbette oldukça rahatsız olmuş ve yaşanan bu tatsızlığın ardından da çareyi özür dilemekte bulmuş.

Intel Yönetim Başkan Yardımcısı ve Satış, Pazarlama ve İletişim Sorumlusu Michalle Johnston Holthaus konuyla ilgili bir açıklama yaparak, özellikle iş ortaklarından gösterdikleri sabırdan ve bu süreçte kendilerine olan sabırlarından ötürü teşekkür ederek, yaşanan gecikme için özür dilemiş.

İş ortaklarının kendilerine olan yoğun taleplerinden çok memnun olduklarını ve Intel'in önümüzdeki günlerde de bu yoğun talebi karşılamak için en iyi şekilde çalışacağını da sözlerine ekleyen Holthaus, böylece iş ortaklarının gönlünü de bir nevi almaya çalışmış.