Google'ın başı zaman zaman çalışanları ile dara girerken, çeşitli konularda geniş çaplı protestolara da maruz kalabiliyor. Hatırlarsanız daha önce cinsel taciz ve suistimal iddiaları sebebiyle binlerce Google çalışanı sokağa dökülmüş, konu sosyal medyada da #GoogleWalkout etiketiyle tartışılmıştı. Şimdiki konu o kadar sarsıcı değil, ancak yine de Google'ın canını sıkıyor gibi görünüyor.

The Washington Post'un hazırladığı habere göre, Google şu sıralar çalışanlarının güven problemleriyle boğuşuyor. Google'ın düzenlediği bir iç toplantıdan sızan videoda Google CEO'su Sundar Pichai'nin,  teknoloji devinin özellikle büyüdükçe güven problemlerinin daha fazla ortaya çıktığını ve çalışanların yönetime olan güvenini korumakta zorluk çektiğini kabul ettiği şeklinde konuştuğu görülüyormuş.

Google, özellikle bahsi geçen güven problemini aşmak için çalışanları ile her hafta TGIF adı verilen toplantılar düzenliyor. Bu toplantılarla çalışanları ile bire bir temas kurma olanağı sağlayan Google, yine de buna karşın güven problemini kuramıyor gibi görünüyor. Bununla ilgili olarak Pichai'nin ne yapacağı şimdilik merak konusu.

Öte yandan ilgili videoda çarpıcı bir diğer detay daha yer alıyor ki o da, oldukça hassas bir konuya ilişkin. Bir Google yöneticisinin, ABD Başkanı Donald Trump'ın Müslümanlara yönelik seyahat yasağını destekleyen birinin işe alınması için savunması, Google'ın başını bir hayli ağrıtabilir.