Samsung, "dayanıklı" akıllı telefon kategorisinde sunduğu Galaxy Xcover akıllı telefonlarına bir yenisini daha ekledi. Galaxy Xcover FieldPro adını verdiği yeni model, sahip olduğu üst seviye özelliklerle dayanıklı olduğu kadar, bir amiral statüsünde yer alıyor.

MIL-STD-810G askeri standartlarında hazırlanan telefon, kaplamalı dış yüzeyi ile sert darbelere karşı dayanıklı olurken, anti-shock özelliği de içeriyor. IP68 standardında suya ve toza karşı da dayanıklı olan Galaxy Xcover FieldPro, böylece 1,5 metreye kadar suya 30 dakika boyunca dayanabiliyor.

Android O işletim sistemini çalıştıran telefonda 5.1 inç büyüklüğünde ve 2K çözünürlüğünde bir ekran yer alıyor. Böylece güzel bir görsellik sunan telefon, işlemci tarafında ise Samsung'un 8 çekirdekli Exynos 9810 işlemcisinden güç sağlıyor. 2.7 GHz performans odaklı 4 çekirdekli ve 1.7 GHz frekanslı verimlilik odaklı 4 çekirdekli işlemciye ek olarak 4 GB RAM kapasitesine sahip olan telefon, 64 GB da depolama alanı içeriyor. Bu alan istenirse microSD kart yoluyla 512 GB daha arttırılabiliyor.

4500 mAh kapasitesinde bir batarya bulunduran telefon, 256 gram ağırlığında. 158 x 80 x 14 mm boyutlarında tasarlanan cihazda ön ve arka kamera da mevcut. Arka tarafta 12 MP çözünürlüğünde ve çift diyafram açıklı sunan ana kamera yer alırken, ön tarafta da 3'lü LED flaşa sahip 8 MP çözünürlüğünde bir ön kamera var.

Galaxy Xcover FieldPro'nun detayları şimdilik bu kadar. Telefonun ne zaman satışa çıkacağı, Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ve fiyatı ise henüz belli değil.

Samsung Galaxy Xcover FieldPro Teknik Özellikleri