Apple ile pek çok alanda rekabet içinde olan Samsung, akıllı telefonlarında yüz tanıma özelliği konusunda ise şu ana kadar pek etkili bir yöntem üretemedi. Daha önce retina tarama özelliği ile başarılı bir işe imza atan Güney Koreli şirket, Galaxy S11'de ise "gerçek" yüz tanıma özelliğini sunmayı planlıyor.

XDADevelopers yazarı Max Weinbach tarafından ortaya çıkartılan habere göre, Galaxy S11'in UX yazılım detaylarında "Face Service app" adında bir servis yer alıyor. Bu servis ile beraber Samsung'un bu kez Apple'a rakip olabilecek yapıda bir yüz tanıma özelliğini telefonuna uyarlayacağı belirtilirken, şu ana kadar sunulan yüz tanıma özelliklerinden farklı olacağı da iddia ediliyor.

Bilindiği gibi Samsung, halihazırda pek çok akıllı telefonunda yüz tanıma özelliği sunuyor, ancak bu yöntem, Apple'ın sunduğu gibi 3D yüz haritalama modeli içermiyor, yalnızca kamera üzerinden algılamada bulunuyor.

Umarız Samsung bu konuda yeni ve rekabet yaratan farklı bir teknoloji geliştirir ki teknoloji dünyasında güvenlik konusunda faydalı bir adım daha atılmış olur. Samsung'un Galaxy S11'i şubat ayında tanıtması bekleniyor. O zamana kadar bu konuda farklı bilgiler gelirse, elbette paylaşacağız.