Netflix yaptığı açıklama ile Breaking Bad hayranlarını çok mutlu etti. Dijital platform devi, Breaking Bad'in devam filmini çekecek. Yapılan resmi açıklamaya göre eserin adı El Camino: A Breaking Bad Movie olacak.

Netflix, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Jesse Pinkman'a ne oldu? El Camino: A Breaking Bad Movie'de cevap bulacak. 11 Ekim 2019'u bekleyin." ifadelerini kullandı.

Filmi bizzat dizinin yönetmeni Vince Filligan yazıp, yönetecek. Vince Filligan'ı Breaking Bad ve Better Call Saul ile birlikte X-Files serisinden tanıyoruz. Vince Filligan 1993-2002 yıllarında arasında yayınlanan orijinal X-Files serisinin yapımcısı ve senaristlerinden biriydi. 52 yaşındaki yapımcı, senarist, yönetmen Breaking Bad ile Primetime Emmy'de "En İyi Drama" alanında Primetime Emmy ödülüne layık görülmüştü.

Bazı otoriteler ve pek çok izleyici tarafından dünyanın en iyi dizisi kabul edilen Breaking Bad'de eski dostlar geri dönüyor. Better Caul Saul'da, Saul Goodman olarak tanıdığımız Bob Odenkirk da yer alacak. Bob Odenkirk Hollywood Reporter'a verdiği röportajda "Başardılar. Ne demek istediğimi biliyor musunuz? Filmdeki sır ne? Muazzam bir iş başarıp, sırlarını sakladılar(yönetmen ve yapımcılardan bahsediyor)"